eShop 2Axes

Počítadlo návštěv

1105685
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
85
72
517
410570
1926
2397
1105685

Your IP: 3.230.154.90
2024-05-24 11:15

Kahr MK9 je subkompaktní sebeobranná pistole v ráži 9mm Luger. Zbraň byla zkonstruována jako záložní, nebo sebeobranná zbraň. Pistole je vyrobena z korozivzdorné oceli. Její povrch je matný je ponechán v barvě kovu. Design zbraně je optimalizován pro skryté nošení a tak na jejím povrchu nenajdete žádné ostré hrany ani výstupky, které by při tomto způsobu nošení mohly jejímu uživateli vadit. MK „devítka“ se poměrně dobře drží. Pokud použijete delší (sedmiraný) z dvojice zásobníků, opatřený pryžovými střenkami, vejdou se vám na takto prodlouženou rukojeť všechny prsty. Při použití kratšího zásobníku již na rukojeti místo na malíček nezbývá. Na tento poněkud omezený způsob držení se dá rychle zvyknout a nijak zásadně neovlivňuje ovladatelnost zbraně.

Závěr je uzamčený modifikovaným Brownigovým systémem. Kvadratickou zadní částí hlavně do zvětšeného výhozného okénka. Zvláštností pistolí KAHR je excentricky umístěná uzamykací kulisa. Smyslem této konstrukční zvláštnosti je úspora místa pro táhlo spouště. Konstruktérům se tímto způsobem podařilo ušetřit několik milimetrů na šířce zbraně. U této zbraně nechybí střelecká pohotovost s vnějším záchytem závěru. Spoušťový mechanismus je výrobcem označován jako „Trigger cocking DAO a funguje podobně jako spoušťový mechanismus pistolí GLOCK. Jedná se tedy o předepnutý DAO systém. V případě selhání zápalky je nutné nejprve pohybem závěru spoušťový mechanismus částečně předepnout a teprve poté je možné tlakem na spoušť uskutečnit výstřel. Axiální pohyb úderníku je jištěn automatickou blokovou pojistkou bránící výstřelu do okamžiku, než je spoušť úplně zmáčknuta. Pro maximální zjednodušení obsluhy je na této zbrani minimum ovládacích prvků. Jedná se vlastně jen o spoušť, záchyt závěru, záchyt zásobníku a hmatníkové drážky na závěru.

Při střelbě se MK 9 chovala vzhledem k jejím rozměrům nečekaně kultivovaně. Nemalou zásluhu na tom má dvojitá teleskopická vratná pružina a střenky ze strukturovaného nylonu. Při střelbě jsme nezaznamenali žádnou závadu. Také s přesností zbraně jsme byli spokojeni. Mířidla jsou ocelová stranově stavitelná posuvem v příčné drážce. Muška je zvýrazněna bílým bodem a hledí poněkud netradičně bílou svislou čárkou. Vývrt hlavně je hexagonální, stejně jako u pistolí Glock nebo Heckler&Koch. Toto řešení zajišťuje dobrou přesnost a delší životnost hlavně. Námi zkoušená zbraň byla velmi dobře zpracovaná, povrchová úprava zbraně a zpracování všech funkčních ploch bylo bezchybné. Obzvlášť se nám líbil „máslově“ hladký chod spouště. Dobrý dojem ze zpracování zbraně poněkud kazily stopy po licí formě na některých vnitřních (nefunkčních) plochách rámu. Na funkci zbraně však nemá tato skutečnost žádný vliv.

MK 9 působí opravdu solidním dojmem a řekl bych, že svými vlastnostmi, zpracováním a bohužel i cenou překračuje pomyslné hranice kategorie kapesních sebeobranných pistolí. Polygonální vývrt a celoocelová konstrukce dávají předpoklad k dlouhé životnosti této zbraně i při jejím intenzivním používání. Cena této spolehlivé a v dobrém smyslu slova „blbuvzdorné“ zbraně se pohybuje kolem 25 000,-kč.

Ráže 9x19 (9mm Luger)
hmotnost 627g
Délka 132mm
Výška 100mm
Šířka 22,5mm
Délka hlavně 76mm(3“)
Kapacita zásobníků 6 a 7 nábojů

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG11.JPG12.JPG14.JPG15.JPG16.JPG17.JPG18.JPG19.JPG20.jpgDSC_0176_kopie.jpg

 

http://www.kahr.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GunMaster Copyright © 2016. All Rights Reserved.