eShop 2Axes

Počítadlo návštěv

1105677
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
77
72
509
410570
1918
2397
1105677

Your IP: 3.230.154.90
2024-05-24 10:23

O nás

Neděle, 06 Leden 2013 11:14

Pro koho je náš magazín určen.

Naše stránky jsou v první řadě určeny zájemcům o koupi nové zbraně a nadšencům, kteří se o zbraně zajímají a rádi využijí příležitost seznámit se alespoň zprostředkovaně s nějakou zajímavou zbraní, ke které se fyzicky nemají šanci dostat. Zaměřujeme se na skupinu běžných uživatelů zbraní, kteří nemají čas, anebo chuť zdlouhavě vyhledávat informace roztříštěné na mnoha místech internetu.

 GunMaster team.

Dovolte, abych nás představil. Náš tým se skládá ze střeleckých nadšenců a zároveň profesionálních uživatelů zbraní. Všichni jsme aktivní uživatelé zbraní nejen v profesním životě, ale i v tom soukromém. Rádi zkoušíme něco nového z oboru a často, zejména pokud jsme si chtěli pořídit nějakou novou zbraň, jsme se potýkali s nedostatkem dostupných informací. Proto vnikl nápad založit si internetový magazín, který bude svým čtenářům tyto informace přinášet. Většina z nás jsou buď současní, anebo bývalí příslušníci ozbrojených sborů ČR.(Proto také někteří z nás příliš nestojí o prezentaci svých obličejů na internetu.)

Co GunMaster nabízí:

Je pravda, že na internetu dnes najdete o zbraních a věcech s nimi souvisejících téměř vše. Zabere to však hodně času a informace je třeba poskládat z mnoha zdrojů, které často nejsou dostupné v českém jazyce. Proto jsme se rozhodli nabídnout vám základní informace pěkně všechny pohromadě, česky a na jednom místě. U každé zbraně najdete její stručný popis, naše zkušenosti a postřehy z jejího testování spolu s krátkým záznamem střelby. Ty jsou tam proto, abyste si mohli udělat alespoň částečně představu o tom, jak se zbraň při střelbě chová. V neposlední řadě u článku najdete spoustu fotografií, na kterých uvidíte jak pečlivě je zbraň zpracována, popřípadě jaké doplňky je možné na ní použít. Snažíme se poskytnout všechny informace, které podle našeho názoru potřebuje zájemce o koupi pro něho nové a neznámé zbraně. Informacemi o historii vývoje, popisu funkce, osobě konstruktéra atp. se většinou nezabýváme a rádi tuto činnost přenecháme povolanějším. Tyto informace jistě najdete v zavedených periodikách, jako je například naše oblíbená Střelecká Revue. Dá se říci, že se snažíme nabídnout vám to, co vám klasické tiskoviny z finančních a technických důvodů nabídnout nemohou.

Mnohé se za těch několik let co naše stránky začaly fungovat změnilo a tak se stalo, že z našeho zprvu čistě uživatelského a nekomerčního zájmu o zbraně se pomalu začíná stávat částečně komerční záležitost. V poslední době se zabýváme vývojem a výrobou doplňků na zbraně jako např. různá úsťová zařízení , vratné pružiny, speciální nástroje či nosné řemeny. Vše se vyvinulo tak nějak přirozeně na základě naší vlastní potřeby a potřeby našich známých a kamarádů a zároveň nemožnosti ten který výrobek na našem trhu sehnat. Zároveň nás neustále oslovovali čtenáři se žádostí o prodej některé námi zkoušené zbraně a to i přes naše vytrvalé ujišťování, že nic neprodáváme. Rozšířili jsme si tedy licenci o nákup a prodej a hodláme do budoucna některé zajímavé výrobky příležitostně i prodávat. Nebudeme mít ani nadále žádný obchod a žádný stálý sortiment, ale spíše příležitostně dovezeme několik kusů zbraní o kterých budeme přesvědčeni, že u nás na trhu chybí, a nebo pokud je budeme moci nabídnout za výrazně výhodnější cenu než ostatní. Samozřejmě se i v budoucnu budeme snažit o 100% věcné a nezaujaté popisy vlastností a konstrukce zbraní a ostatních výrobků s nimi souvisejících a to bez ohledu na to zda se jedná o výrobky naše nebo cizí. Ale to již musíte posoudit sami na základě vašich zkušeností.

Výhody pro čtenáře.

Jako hlavní výhodu bych uvedl skutečnost, že přístup na naše stránky je úplně zdarma. Navíc vám brzy nabídneme další výhody, jako např. zajímavé slevy na vybrané zbraně a ostatní výrobky s nimi související. I v budoucnu budeme hledat možnost jak vám nabídnout co nejvíce za co nejméně. Jako aktivní uživatelé zbraní víme, že jde o koníček finančně velmi náročný a cena zbraně a munice je často rozhodujícím kriteriem při jejich koupi. Na druhou stranu budete určitě muset strpět reklamu. Naší činnost musíme z něčeho financovat a z rodinného rozpočtu to donekonečna nejde.

Kdo zbraně zkouší.

Vždy se snažíme, aby se zkoušená zbraň dostala do ruky zkušenému střelci, který má k dané kategorii zbraní vztah. Dlouhé zbraně zkouší současní a bývalí vojenští či policejní odstřelovači. Zbraně typu útočná puška, samopal či služební krátká zbraň zkouší opět profesionálové s letitými zkušenostmi. Krátké zbraně určené k sebeobraně a každodennímu nošení zase testují lidé, kteří běžně zbraně této kategorie opravdu nosí a používají. Pozor! Za profesionála nepovažujeme automaticky každého, kdo slouží se zbraní. Zdaleka ne všem tento titul náleží. Pokud si ráno vezmu v trezoru zbraň, zastrčím jí do pouzdra odpoledne ji tam zase vrátím, s tím že si z ní čtyřikrát do roka na střelbách vystřelím dvacet ran, nemohu být považován za kovaného profíka. Stejně tak pokud nosím u sebe zbraň dvakrát do měsíce, když si z ní jdu vystřelit, nedá se o mně mluvit jako člověku, který běžně nosí zbraň.

Obecně o kvalitě zbraní.

Určitě jste si všimli, že kvalita veškerých výrobků poslední dobou značně poklesla. Nevyhnulo se to bohužel ani zbraním. Globalizace a neustálý tlak na cenu výrobků nutí výrobce k tomu, aby stále větší část své produkce nechávaly vyrábět u subdodavatelů v zemích jako je Čína, Filipíny, Tchaj-wan atp.. Kupují se obchodní značky i celé podniky. Jeden výrobce produkuje téměř stejné výrobky pod několika obchodními značkami. Kvalita je u většiny spotřebního zboží velmi kolísavá. V této situaci se nelze spolehnout ani na většinu velkých tradičních výrobců. Tím, že se vám snažíme představovat především nové zbraně z aktuální produkce vám snad pomůžeme se v otázce kvality zbraní lépe orientovat.

Proč nemáme diskusní fórum.

Domníváme se, že možností diskutovat je na internetu dost. Navíc, názory některých lidí nás rozpalují do běla a nemáme zapotřebí zkracovat si již tak dost krátký život. Jestli se někomu nelíbí, co děláme a jak to děláme, tak ať nás prostě nečte.

Naše plány do budoucna.

Pokud bude o naše služby zájem, budeme se snažit neustále zlepšovat jejich kvalitu a rozsah. Rádi bychom vám nabídli i testy zajímavých historických zbraní a možná i vozidel a související techniky.

GunMaster Copyright © 2016. All Rights Reserved.