eShop 2Axes

Počítadlo návštěv

1107612
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
73
109
388
412625
1189
2664
1107612

Your IP: 100.28.2.72
2024-06-13 17:51

Konverze KPOS                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Karabinová konverze KPOS je vyráběna Izraelskou firmou FabDefense a je určena pro pistole GLOCK. Konkrétně se jedná o modely 17/17L/19/22/23/34/35. Konverze včetně montážních lišt je vyrobena z leteckého duralu a jejím posláním je dodat pistolím GLOCK vlastnosti krátké karabiny.

Co tedy získáme použitím konverze KRPOS? V prvním řadě je to sklopná ramenní opěra a možnost použití nosného popruhu. Pažba má sice menší „vakl“ ale je to v mezích „normy“. Jednobodový nosný popruh umožňuje pohodlné a zároveň pohotové nošení zbraně. Dále získáme pět plnohodnotných montážních lišt. Dvě nahoře, dvě po stranách a jednu ve spodní části konverze. Montážní lišty jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako tělo konverze. Tedy z duralu. Lišty umožňují uživateli jednoduchou montáž široké škály doplňků.

KPOS nedisponuje vlastními mířidly, je tedy nutné dokoupit vhodná mechanická mířidla, nebo kolimátor. K jejich montáži slouží dvě horní montážní lišty. Na různých diskusních fórech jsem četl o obavách potencionálních uživatelů KPOSu z možného poškození pistolových mířidel při pohybu závěru uvnitř těla konverze. Jak můžete vidět na jedné z přiložených fotografií má závěr kolem sebe dost volného prostoru a k jeho kontaktu s tělem konverze během střelby nemůže v žádném případě dojít. Další dotazy směřovaly na způsob montáže napínací páky na zbraň. K tomu je třeba vysunout původní plastové zadní čelo závěru a vložit na jeho místo kovové čelo s otvorem na napínací páku. Toto nové čelo závěru je součástí konverze KPOS.

Montáž zbraně do konverze je jednoduchá a lze ji provést bez použití jakýchkoliv nástrojů(viz. video). Jediné na co je třeba si dát pozor je poloha páčky s excentrem. Ta musí při zasouvání zbraně do vnitřních drážek konverze směřovat směrem dolů. Pokud je páčka v jiné poloze nelze zbraň do drážek zasunout. V případě použití tlumiče, nebo jiného rozměrnějšího úsťového zařízení je nutné demontovat přední část konverze, která svým vzhledem připomíná úsťovou brzdu (tuto funkci však ve skutečnosti neplní). Demontáž je to jednouchá. Stačí vyšroubovat dva přední šrouby fixující boční lišty a vysunout tuto dotyčnou část z těla konverze.

Střelba s KPOSem je pohodlná a hlavně rychlá. Použitím přední sklopné rukojeti se výrazně eliminuje zdvih zbraně při výstřelu a zbraň je lépe kontrolovatelná a to samozřejmě svádí k rychlé střelbě. Pistole je v konverzi pevně fixována a ani po několika stovkách výstřelů se spojení neuvolnilo. Pažba je v obou krajních polohách automaticky jištěna. Sklopení, nebo vyklopení pažby lze provést po jejím stlačení směrem dolů, nebo po zatažení za nosný popruh ( v témže směru).

Na závěr něco k přesnosti střelby s konverzí KPOS. Při pomalé mířené střelbě jsme žádné podstatné rozdíly v přesnosti střelby s konverzí a bez ní nezaznamenali. Přeci jen je základem celé sestavy stále jenom pistole. Rozdíl byl ale v přesnosti při rychlé střelbě. Pistole je bezesporu lépe ovladatelná v konverzní sestavě než samostatně. Rovněž při střelbě na větší vzdálenosti má možnost použití kolimátoru na přesnost pozitivní vliv.

Konverze není podle zákona o zbraních zbraní, ani její hlavní částí a tudíž nepodléhá žádné registraci, ani povolování a lze ji volně nabývat a držet. Součástí konverze je přední sklopná rukojeť a jednobodový taktický popruh. Aktuální cena na stránkách dovozce je 9680,-Kč.

 

 1KPOS_1.JPG1KPOS_2.JPG1KPOS_3.JPG1KPOS_4.JPG1KPOS_5.JPG1KPOS_6.JPG

1KPOS_7.JPG1KPOS_8.JPG1KPOS_9.JPG1KPOS_10.JPG1KPOS_11.JPG1KPOS_12.JPG1KPOS_13.JPG1KPOS_14.JPG1KPOS_15.JPG1KPOS_16.JPG1KPOS_17.JPG1KPOS_18.JPG1KPOS_19.JPG1KPOS_20.JPG1KPOS_21.JPG1KPOS_22.JPG1KPOS_23.jpg

 

KPOS STŘELBA

KPOS MONTÁŽ

 

 

 

GunMaster Copyright © 2016. All Rights Reserved.