eShop 2Axes

Počítadlo návštěv

1107597
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
58
109
373
412625
1174
2664
1107597

Your IP: 100.28.2.72
2024-06-13 16:24

KEL-TEC KSG je opakovací brokovnice v ráži 12x76 z produkce firmy KEL-TEC CNC INDUSTRIES I.N.C. se sídlem ve městě Cocoa stát Florida USA. Zbraň byla veřejnosti poprvé představena v roce 2011. Jedná se opakovací brokovnici nabíjenou pohybem předpažbí , tedy klasickou "pumpu". Závěr se uzamyká prostřednictvím kyvné závory. Ta při zavřeném závěru zapadá do otvoru umístěného v horní části rámu těsně za nábojovou komorou.Tím ovšem končí popis zbraně jako "klasické pumpy ". Zbytek není ani trochu klasický ale naopak velice neobvyklý . Především se jedná o zbraň koncepce bullpup, což znamená, že závěr a nábojová komora se nachází až za spouští a jsou součástí dílu který bychom mohli nazvat pažbou. To umožnilo konstruktérům postavit zbraň extremně krátkou(66cm), avšak s ještě poměrně dlouhou hlavní(47cm). Další zvláštností jsou dvě trubicové nábojové schránky umístěné pod hlavní. Do každé schránky se vejde šest nábojů 12x76. S jedním nábojem v komoře je tedy kapacita úctihodných 12+1 náboj. Pokud ale zvolíte náboje o délce 70mm máte k dispozici kapacitu 14+1 náboj. Zkoušeli jsme samozřejmě všechny dostupné délky nábojnic. Nejkratší, které spolehlivě ve zbrani fungovaly byly náboje 12x63,5mm. Nábojů 12x60mm se sice vejde do nábojové schránky 8 a celková kapacita tedy stoupne na 16+1, ale při použití těchto nábojů jsme zaznamenali zhruba po každém třetím výstřelu problémy s extrakcí prázdné nábojnice. Proto tuto délku náboje nemůžeme v žádném případě doporučit. Mezi vyústěními obou trubic je umístěna páčka voliče nábojové schránky pomocí níž lze i během střelby měnit schránku ze které je zbraň zásobována náboji. Je tedy možné používat různé druhy střeliva např. náboje s hromadnou střelou(broky) a s jednotnou střelou(slug, breneke atd.) a dle potřeby přepínat mezi oběma druhy střel. Plnění nábojových schránek je komplikovanější než jsme u brokovnic zvyklí. Náboje je nutné tlačit nejen dopředu, ale částečně i do strany, podle toho jakou trubici právě plníme. Nejlépe to jde pokud zbraň otočíme nabíjecím otvorem směrem nahoru a použijeme svou dominantní ruku.Rychlé taktické dobití s přilícenou zbraní je sice možné, ale celkem náročné na přesné provedení. Naštěstí to, že budeme nuceni rychle dobíjet brokovnici s takovou kapacitou je málo pravděpodobné. Také tlačná manuální pojistka funguje obráceně než jsme u většiny brokovnic zvyklí. Pokud pojistka vyčnívá na pravé straně je odjištěno. Zbraň je možné zajistit jen při napnutém bicím mechanizmu.Stejně jako u pušek M16. Spoušť má krátký hladký chod se služebním odporem cca 3kg.

Při počátečním seznamování "nasucho" nás překvapilo poměrně dost případů nepodání náboje do komory. Na střelnici jsme s tím ale problém neměli. Zpětný ráz výstřelu zřejmě přerovná náboje v trubicových schránkách a zbraň funguje bez závad. Je ovšem třeba při otevírání závěru pořádně dorazit předpažbí do jeho zadní polohy. V opačném případě se může stát, že se vám neodjistí západka držící náboje ve schránce a vy si tak vyrobíte závadu. Zdvih zbraně při výstřelu je díky "inline" koncepci na brokovnici velmi nízký. Zpětný ráz je bez problémů zvládnutelný, ale poměrně citelný. Vzhledem k délce hlavně a nízké hmotnosti zbraně je to pochopitelné. Samozřejmě nejvíce záleží na druhu a výkonu použitého střeliva. Po vystřílení nábojů z jedné z trubic je nutné přepnout manuálně na druhou. Na horní straně obou trubic jsou tři oválné otvory. Pohledem skrze tyto otvory je možné vizuálně kontrolovat přítomnost posledních tří nábojů ve schránce. KSG je důsledně pravolevá zbraň. Všechny ovládací prvky jsou oboustranné. Na obou stranách jsou dokonce i průvlaky na nosný řemen. Nabíjecí otvor, který je zároveň výhozným, je umístěn na spodku zbraně. Výhodou malé délky, nízké hmotnosti a dobrého vyvážení zbraně je její velice dobrá ovladatelnost i ve stísněných prostorech a v nestabilních polohách. Všechny ovládací prvky(spoušť, manuální pojistka, i ovládání automatické blokace závěru při napnutém spoušťovém mech.) jsou v pohodlném dosahu střílející ruky. Zbraň se bohužel dodává bez jakýchkoliv mířidel. Při její koupi je tedy nutné počítat ještě s investicí do vhodných mechanických mířidel, nebo kolimátoru. Mířidla se připevňují na horní montážní lištu Mil.Std. 1913. Vzhledem ke koncepci zbraně výškově odpovídají všechna mířidla určená pro karabiny M4/AR15. Výběr je tedy opravdu velký. Výrobce tuto brokovnici označuje jako "PATROL SHOTGUN". Tedy policejní brokovnici pro automobilní hlídky. Je pravda, že k tomuto účelu a k obraně domova bychom ji mohli vřele doporučit i my. Velkou devizou je při tomto způsobu použití i její velmi agresivní vzhled, který jistě dokáže odradit nejednoho agresora.

BROKOVNICE JSOU OPĚT SKLADEM

Bohužel jsme vzhledem ke zvýšení nákupní ceny byli nuceni poněkud zdražit. Současná cena je 37 000,- kč

Pokud máte o některou vážný zájem, napište nám na náš kontaktní e-mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Ozveme se vám.

Zbraně jsou všechny nové vyrobené v tomto roce. Jedná se tedy o druhý vývojový model u kterého byly již odstraněny nedostatky ve spolehlivosti velice časté u zbraní z počáteční produkce. V ceně je jednoduchý textilní ponosový řemen. Zbraň je opatřena značkou CIP.  Pozor jedná se o zbraň kategorie B. Je tedy nutné zažádat o vydání nákupního povolení.

Kel-Tec_KSG_Shotgun_Police_Oleg_Volk_1.jpgKSG1.JPGKSG2.JPGKSG3.JPGKSG4.JPGKSG5.JPGKSG6.JPGKSG7.JPGKSG8.JPGKSG9.JPGKSG10.JPGKSG11.JPGKSG12.JPGKSG13.JPGKSG14.JPGKSG15.JPGKSG16.JPGKSG17.JPGKSG18.JPGKSG19.JPGKSG20.JPGKSG21.JPGKSG22.JPGKSG23.JPG

                                                 Ráže.............................................................................................12x76

                                                Celková délka..............................................................................660mm

                                                Délka hlavně................................................................................470mm

                                                Výška ............................................................................................180mm

                                                Hmotnost......................................................................................3,1kg

                                                Celková kapacita............12x76/12x70.....................................12+1/14+1

                                                Naměřený odpor spouště.........................................................cca.3kg

 

KSG střelba                                                                                                                                                                                       

 

KSG rozebírání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GunMaster Copyright © 2016. All Rights Reserved.